Життя святих

...на русском: Жития святых

Святий великомученик Георгій Переможець

Великомученик Георгій народився в родині багатих батьків, але вступив на військову службу і прославився там своїм розумом, хоробрість, мудрістю і умінням переконувати словом, а також величезною фізичною силою та витривалістю, величної постави і красою. За свою високу військову доблесть отримав звання тисяцького і став улюбленцем імператора.

Але імператор намірився відродити язичництво в імперії і став жорстоким переслідувачем християн. Святий Георгій, випробовуючи співчуття до них, роздав все своє майно, а потім з'явився до нього і оголосив себе християнином, Він його жорстокість та несправедливість. Мова його була сильна і переконливо. За це він був підданий тортурам важким, але мужньо і незлобліво все зазнав, отримуючи від Господа зцілення, невразливості від отрути і занурення в негашеним вапном. У підсумку за наказом імператора його стратили отрубаніем голови.

Великомученика Георгія Побідоносця називають за високу мужність і перемогу над мучитель, які не змогли змусити його відмовитися від християнства.

Георгія Побідоносця вважають покровителем воїнства, а також худоби і захисником від хижих звірів, після випадку чудесного пожвавлення єдиного вола у хлібороба.

На іконах святий Георгій часто зображується на коні, та уражає списом змія, з одного боку, як символ перемоги над "стародавнім змієм", а з іншого, як пам'ять про одному з посмертно його чудес, коли він врятував дівчину від будь-то тварі (великого удава чи крокодила, або гигантской ящірки - це достеменно невідомо), що мешкає в околицях одного міста та пожирає його мешканців. Після цього дива жителі, що були язичниками, звернулися до християнської віри.

Свята преподобномученіца Великая Княгиня Єлизавета Федорівна

Свята преподобномученіца Велика княгиня Єлизавета Федорівна, засновниця Московської Марфа-Маріїнської обителі милосердя.

«Її незаперечним законом було: щоб сильне подавали допомогу слабкому, низьке підтримувалося вищим; сильні несли немочі немічних. Вона ставила у главу кута свого життя і всіх справ любов, вважаючи її міцніше всякой стіни, твердіші АДАМАНТ (алмаза), що перевершує всі ", - так писав про Єлизавети Федорівні Ігумен Серафим (Кузнецов).

Принцеса Дармштадская, внучка королеви Вікторії, дружина Великого князя Сергія Олександровича Романова, який загинув від руки терориста, прийняла і всією душею полюбила Православ'я. Вона пронесла цю любов через все своє життя, показуючи своїм прикладом, як треба служити Батьківщині.

«Кожен, хто знайомиться з життям святої Великої княгині, не може не вразити різноманіттю її творчого служіння Господу. Її життя для нас, сучасних християн Росії, має величезне значення, оскільки являє собою приклад втілення християнського ідеалу у суспільстві, яке за своїм проблемам дуже схоже з нашим часом», - говорив про неї Митрополит Смоленський і Калінінградський Кирило.

Після трагічної загибелі чоловіка Велика княгиня у 1909 році заснувала в Москві Марфа-Маріїнському обитель, при якій створила зразкову лікарню, амбулаторію, притулок для дівчаток, аптеку, безкоштовну їдальню для бідних, недільну школу для дітей і дорослих, бібліотеку. Своїми руками вона омивається поранених, не гребуючи ніякої роботи, випромінювала любов до ближнього.

Після революції Велика Матінка відмовилася залишити Росію. У 1918 році вона була заарештована і 18 липня (день пам'яті святої) прийняла мученицьку кончину під містом Алапаевск.

Марфа-Маріїнська обитель проіснувала до 1926 року. Її відродження почалося з 1992 року, коли Велика княгиня Єлизавета Федорівна була зарахована Російською Православною Церквою до лику святих.

1 листопада 2007 року, з благословення митрополита Смоленського й Калінінградського Кирила в Смоленской державному музеї-заповіднику пройшла пересувна фотовиставка «Від милосердя до святості», а 2 листопада в Смоленской обласній дитячій бібліотеці ім. І. С. Соколова-Мікітова пройшли дитячо-юнацькі Єлизаветинській читання «Білий Ангел Росії».

Обидва заходи проводилися з ініціативи та за участю Фонду Святого Всехвального апостола Андрія Первозванного в рамках програми «Відродження Марфа-Маріїнської обителі милосердя». До 100-річчя з дня заснування (ювілей святкувався в лютому 2009 року).

Почесним Головою Опікунської ради програми є Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій II, співголовами - президент ВАТ «РЖД», голова Опікунської ради Фонду Андрія Первозванного та Центру національної слави В. І. Якунін, митрополит Ташкентський і Середньоазіатський Володимир, мер Москви Ю. М . Лужков

З рідкісних фотографій, представлених на виставці архівами Марфа-Маріїнської обителі милосердя та Фонду Андрія Первозванного, на нас через століття «дивиться» Велика Матінка, Білий Ангел Росії, Велика жінка любові, дивиться і стверджує усієї своєї земної життям Великий приклад Святості і Милосердя для нас , що живуть в 21 столітті.

Надо знать обо всем понемножку, но все о немногом. [Когда захочется узнать о немногом остальное, скажется насколько немного знал обо всем v Д.Д.] К.А. Тимирязьев